Балканскиот Јутјуб свет во неверување! Позната јутјуберка извршила самоубиство – се огласи нејзината сестра со потресна порака

21-годишната јутјуберка и инфлуенсерка, Кристина Кика Ѓукиќ извршила самоубиство, а нејзината неутешна сестра се огласила со потресна порака.

Таа споделила фотографија на која позирале заедно и напишала:

Google search engine

„Ако некој ме праша за мојот живот, со задоволство би ѝ го подарила неа“, напишала неутешната сестра Ивана.

Кика извршила самоубиство во својот стан ноќта помеѓу 8-ми и 9-ти декември. Таа долго се борела со притисок од јавноста, а како што рекла нејзината соработничка, со години водела борба со булинг.

Таа изминатиот период се борела со осуди и критики на социјалните мрежи и на крајот, за жал, се откажала и кренала рака на себе.

„Ужасно нешто се случи минатата ноќ. Апелирам до сите медиуми внимателно да известуваат за овој случај и за девојката која пет години се бореше со булинг. Ве молам имајте разбирање“, низ солзи рекла Мира.