АТРАКТИВНАТА СПОРТИСТКА ОЧАЈНА: Имам 40 години, а никогаш не сум ВОДЕЛА ЉУБОВ! Никој неќе да излезе со мене

Една од најубавите спортистки во светот, американската олимпијка Лоло Џонс (40) ја шокираше јавноста со признанието дека никогаш во животот не била заљубена.

Џонс открила дека причината била тоа што сакала девица да влезе во бракот.

Google search engine

„Се обидов со луѓе од различни сфери на животот, дури и со колеги спортисти, но секогаш завршуваше со раскинување и моето срце ќе се скрши. Решен сум да имам секс за прв пат само кога сум во брак, но јас не можам да го најдам вистинскиот маж“, изјави неодамна очајната Лоло.

Јавното признание не и помогна. Жешката Американка откри дека поради оваа изјава сега и е уште потешко да најде момче.

„Тоа беше грешка. Тоа го уби целото мое запознавање после тоа. Немав шанса. Имав барем малку претходно. Претходно, секогаш мислев: „Во ред, како да му кажам, дали да почекам додека не дојде до ме познаваат како личност или само за да фрлам бомба“, искрен е Џонс.

Лоло е еден од ретките спортисти кои ги претставувале Соединетите Американски Држави и на Летните и на Зимските олимписки игри. Таа трчаше на 100 метри со пречки во Пекинг и Лондон, а учествуваше и на натпреварот во боб во Сочи.

Lolo Džons

Инаку, пред неколку дена видно расплакана Лоло во видео објасни како сака семејство. Откако наполни 40 години, спортистката реши да ги преземе работите во свои раце и да ги започне првите чекори во процесот на ИВФ, кој вклучува замрзнување на јајце клетките.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lolo Jones (@lolojones)