Адријана Лима во чипкаста долна облека! Манекенката во никогаш попредизвикувачко издание

Адријана Лима е една од најпосакуваните жени во светот, а нејзиното извајано тело и витка линија никого не оставаат рамнодушен.

Поранешната српска снаа, се соблекла во чипкаста долна облека, која е дел од новата колекција на долна облека „Savage x Fenty“ на Ријана и им го ‘помати’ умот на момците ширум светот.

Google search engine

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Adriana Lima (@adrianalima)

Лима, една од најбараните модели во светот, е ново заштитно лице на модната кампања на Ријана, па сосема е јасно зошто сите ја нарекуваат ‘кралица на модели за долна облека’.

Откако ги објавила фотографиите на Инстаграм, на кои заводливо позира, убавата Бразилка споделила и снимка во оваа долна облека, со опис: „Дојдов дома кај моето момчето, вака. И да, беше диво“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Adriana Lima (@adrianalima)