59-годишната актерка го покажа неверојатното тело во минијатурно бикини: „4 години не сум влегла во теретана“

Деми Мур (59) во последно време изгледа помоќно од кога и да е, а со своето мускулесто тело не престанува да се фали на социјалната мрежа Инстаграм.

На една од своите фотографии на Инстаграм, Деми позирала во огледало покажувајќи го своето имресивно затегнато тело во црно бикини.

Google search engine

Деми никогаш не се срамела на следбениците да им го покаже своето тело и својата фитнес рутина која ѝ помогнала да остане во форма.

Црното минијатурно бикини совршено ѝ прилегало на актерката додека таа позирала во огледало, без шминка и со очила.

Мајката на три деца на Инстаграм објавила дека повторно почнала да оди во теретана: „Четири години не сум стапнала во теретана“, напишала таа.

Деми исто така е голем обожавател на кардио тренинзите, пренесува „Women’s Health“.

Со овие фотографии на кои таа опуштено изгледа, а на кои нејзиното тело е без ниту една маана, Деми ги „запалила“ социјалните мрежи, а на нејзината прекрасна фигура на тело можат да ѝ завидат и помладите колешки.