Секако дека ниту еден од нас нема да живее вечно, сите имаме свој суден ден, но по се' изгледа најголема пресуда ни донесува она што…
За да бидете витки, не значи дека едноставно мора да се откажете од омилените јадења и со часови да се препотувате во теретана. Прекумерната телесна…
Овошјето и зеленчукот треба да се чуваат на нормална температура бидејќи премногу топло или премногу ладно може да влијае врз вкусот, а ќе се запримети…
Ова е најбрзата диета за рамен стомак, која за разлика од другите брзи диети, има позитивни ефекти и врз вашето здравје. Врвниот кардиолог д-р Вилијам Дејвис,…
Современиот начин на живот и опкружувањето константно наметнуваат стрес и напнатост. За тоа постои природно решение кое ќе ви помогне да се ослободите од стресот…
Блескавиот, бронзен тен е неизоставен летен додаток покрај кој секоја модна комбинација нѝ прилега совршено. И додека ние уживаме впивајќи ги топлите сончеви зраци и…
Top