Недостатокот на јод во организмот се манифестира со лоша концентрација, недостаток на енергија, екстремен замор, депресија, лош тен на кожата и опаѓање на косата или…
Кога ја видат, луѓето прво ќе помислат дека Памела Џејкобс има околу 30 години. Меѓутоа, со своите 53 години, Памела изгледа речиси совршено. Нејзиниот беспрекорен…
Рузмаринот не е само зачинска билка која им дава посебен вкус на јадењата, туку и го штити мозокот. Неговата активна супстанца корнозик ацид го штити…
Ако сакате повеќе да се грижите за вашето здравје, но да не го менувате целосно начинот на живот, научниците нашле решение за вас. Постојат некои…
Против грипот и студеното време може да се изборите и со правилен избор на овошје кое ќе ви ја донесе потребната количина на витамини во…
Ако некогаш сте имале инфекција на уринарниот тракт, тогаш знаете колку е тоа болно и непријатно. Ве принудува често да одите во тоалет, а и…
Top