Можете ли да погодите кое овошје содржи најмногу хранливи материи? Според извештајот, кој е објавен во „The Centers for Disease Control and Prevention“, а во…
Летото полека завршува, а ние сме подготвени за новата сезона во аеробик центарот. Подготвени сме со нови вежби и програми за да ви помогнеме да…
Само една порција морски плодови неделно значително ќе го подобри вашето здравје, а ризикот од срцев удар ќе се намали за 50%. Морската храна содржи…
Сите оние кои редовно спортуваат, се рекреираат и внимаваат на исхраната, свесни се за тоа дека спортот им дава повеќе позитивна и ја исфрла негативната…
Најточната пресметка открива колку литри вода на ден мора да внесете за да ослабите. Успехот на диетата се зголемува со внесување доволно количество вода, а…
Рибата е повеќекратно корисна за организмот. Не само што содржи незаситени масти, здрави сојузници за превенција од кардиоваскуларни болести, борба против стрес и подобрување на…
Top