Среде пандемија од коронавирус, дезинфекциското средство за раце, стана “течно злато”. Се чини дека никогаш не било поважно често да ги миете рацете и да…
Истовремената наклонетост кон четирите лоши животни навики – пушење, алкохол, недостаток на физичка активност и лоша исхрана – може да го остари организмот и до…
Само една чаша вода и сок од лимон можат да направат чудо за нашето здравје. Половина цеден лимон во чаша со вода еднаш дневно има доволно…
Храната што јадете додека пиете алкохол и нејзината количина може многу да влијае на вашето здравје. Пиењето алкохол на празен стомак или консумирање на погрешна…
Откријте кои намирници и пијалоци треба да ги вклучувате во своето мени секој ден. Зелен чај Добро се познати придобивките кои ги носи овој пијалок.…
Рускиот доктор Виктор Хрушчов, автор на книгата за подмладување преку исхрана, смета дека еден од поголемите проблеми на денешницава е лебот. Сите знаеме дека лебот…
Top