Алесиа Семеренко неодамна ја понесе титулата Мис Москва за 2018 година, а иако за момент го исполнила својот сон, тој набрзо станал непријатна реалност поради…
Откако се прослави, манекенката Емили Ратајковски ја негува својата природна кафена коса со средна должина. Но изгледа дека сега одлучила да види на кој начин…
Синоќа во хотелот „Александар Палас“ се одржа „Story awards party“, доделувањето „награди од општествен интерес“. Лила Филиповска, Сергеј Варошлија, емисиите „Ексклузив“ и „Еден на Еден“, „На иста…
Пејачката Мајли Сајрус не престанува да провоцира. Минатата недела, своите обожаватели на Инстаграм ги почести со провокативна фотографија од плажа, на која покажува како се…
„Која сум јас“, носечката нумера од деби-албумот на младата и атрактивна пејачка Теа Трајковска е конечно екранизирана и тоа во една приказна која дефинитивно ќе го…
Иако Вероника Белик е дипломиран правник, таа одлучила одреден период да работи како инфлуенсер. Тоа се покажало како добра одлука бидејќи оваа Полјачка денес на…
Top