Иванка Трамп, (38), ќерката на Ивана Трамп, поранешниот модел и првата сопруга на претседателот на САД, Доналд Трамп, пристигнала со својата луксузна јахта во Црна…
Истражувачи од Нов Зеланд го претставиле првото детално гледиште за молекуларниот механизам кој на некои видови риби им овозможува да го променат полот. Припадници на…
Млад брачен пар останал засрамен откако нивната фотографија, со еден непримерен детаљ кој не е за во јавност, завршила во погрешни раце. 22-годишната Келси споделила…
Вчера на социјалните мрежи се појави видео од расположени туристки во Сплит кои возејќи се во едно такси, го искористиле црвеното светло на семафорот и…
Необичното бикини на австралискиот фитнес модел наиде на поделени реакции откако Инстаграм ѕвездата која ја следат повеќе од 9,6 милиони луѓе споделила фотографија со своите…
Кога Сара Банахан размислувала што да направи за роденденот на своето момче, знаела дека сака да му приреди нешто поинакво. Наместо романтична вечера во убав…
Top