Контроверзната пејачка Карди Би, повторно ја изненадила јавноста. Таа поради своето однесување често е на мета на критики на јавноста, а овој пат претерала. Карди…
Можеби од една страна и не е толку чудно што една од најсексапилните актерки на денешницата, 33-годишната Амбер Херд се појавила во провокативно издание на…
Фудбалерот на Јувентус, Кристијано Роналдо, станал сопственик на најскапиот автомобил на светот, ремек делото на “Bugatti” – “La Voiture Noire”. Португалецот за овој “ѕвер” на…
Скарлет Јохансон се појавила на премиерата на новиот филм “Avengers:Endgame” во Лос Анџелес, а нема сомнеж дека токму таа била највпечатлива на црвениот тепих. Холивудската…
Руслана Самојленко е девојка која ги полудува мажите ширум светот. Оваа атрактивна Украинка е популарен спортски тренер, но има и уште една професија... Инструкторката по…
Вети дека ќе издаде албум, но нејзините обожаватели не го дочекаа. Се посвети на дизајнирањето долна облека и козметика и избегнува појавувања во јавност, а…
Top