Кога Хајди Клум ужива, тогаш многу често се радуваат нејзините фанови, бидејќи славната манекенка е љубител на "слободни гради" и често може да се види…
Дваесет и едногодишната милијардерка Кајли Џенер на „Инстаграм“ покажа премногу. Таа летува на тајна локација со својата ќерка Сторми и новата најдобра другарка Анастасија Караниколау,…
Благодарение на голот против Бразил во финалето на Светското првенство, заедно со Зинедин Зидан, Емануел Пети во 1998-та година бил еден од најпознатите француски фудбалери.…
„Некоја вечер мора да станеш и да им покажеш на луѓето колкава Албанка си“ - напишала пејачката Дуа Липа на својот Инстаграм профил. Британската пејачка…
Во Вашингтон неодамна се случи инцидент откако помал авион морал принудно да слета на улица преполна со автомобили. Додека пилотот се обидуваше да слета, целата…
Џенифер Лопез, како што кажавме на денот кога ѝ беше роденден, од својата посилна половина Алекс Родригез добила “скапоцено порше“. Пејачката и актерка Џенифер Лопез…
Top