И покрај тоа што главниот фокус на денешниот ден требаше да биде самото доаѓање на Папата Франциск, и настаните поврзани со него, познатата манекенка, Дунавка…
Моделите Шенон и Шенед Клермонт се еднојајчани близначки кои палат и гасат на социјалните мрежи. Само на Инстаграм овие Американки ги следат повеќе од милион…
Продуцентите на Џејмс Бонд неодамна го најавија почетокот на снимањето на најновиот 25-ти филм за познатиот таен агент кој повторно ќе го игра Даниел Крег.…
Емили Ратајковски ги почестила следбениците на социјалните мрежи со топлес фотографија, со која ја рекламира новата колекција на својот бренд. Емили ги покрила градите со…
Дека не се плаши да експериментира со сите постоечки модни трендови, најмладата “кардашијанка“ – Џенер, одамна има докажано. Сè што таа презентира на својот Инстраграм…
Е за тоа баш и ќе коментирам, без некого да судам, и реалноста за деведесет отсто за „скопските“ студенти ќе ја претставам. Ако за пензионерите…
Top