Драма на бразилскиот репрезентативец: Бившата го обвинила дека ја претепал, а камерите покажале дека тој бил ЖРТВАТА!

Едуардо Переира Родригез Дуду, фудбалер на Палмеирас и повремен репрезентативец на Бразил, минува низ вистински пекол во животот со својата поранешна сопруга.

Имено, пред околу десетина дена Мела Охана го обвини дека ја тепал на паркинг. Меѓутоа, адвокатите на фудбалерот објавија снимки од блиските безбедносни камери на кои гледаме дека работите се сосем поинакви, дека потенцијалниот насилник е всушност жртвата.

И навистина, видеата покажуваат дека таа е таа која физички го нападна Дуду откако влегол во автомобилот.

Точно, Охана се брани бидејќи снимките не се завршени и дека недостасуваат деловите, покажувајќи ја како ја удира по главата со тупаници.

Двајцата имаат две деца, а разводот дојде откако Мела откри дека фудбалерот има нелегитимно дете. Таа, исто така, побара од бразилските власти да му го одземат пасошот бидејќи тој наскоро планира трансфер во Катар.

Top