Гола танчерка изведувала точка на 5 метри висока шипка, а потоа... Погледнете ја снимката која го шокираше светот

Снимката на која се гледа како оваа танчерка паѓа од шипка, а потоа продолжува да игра, запрепасти многумина.

Девојката паѓа од пет метри висина, а потоа на општо задоволство на сите почнува да тверка без оглед на повредите кои ги доживеала.

Сето ова се одиграло во Тексас, а танчерката пред паѓањето покажала вештини за искачување на шипка и движења кои што ѝ помагаат во овој популарен танц.

Таа подоцна се огласила на Твитер каде што навела со кои повреди се здобила.

Таа објавила дека ја скршила вилицата, скршила некои заби и прецизирала дека ќе биде потребно да направи операција.

„Да, паднав од шипка, ја скршив вилицата и нема ништо поинтересно од оваа ситуација. Беше тоа најлошата болка која некогаш сум ја почувствувала и на никој не му ја посакувам“ - напишала таа на Твитер.

Top