Џеј Ло блеска: Длабокиот изрез ги истакнува сите нејзини адути

Иако не била номинирана за Оскар, Џеј Ло на забавата по доделувањата на Оскарите организирана од Vanity Fair одлучила да дојде со крената глава. 

Како и обично , во прв план ја ставила својата спектакуларна фигура,ја истакнала во тоалета со потпис на Џулијан Мекдоналд. Станува збор за блескава долга тоалета до длабоко деколте, изрез на страна и опасно висок шлиц.

За среќа, Џенифер е веќе "истренирана" за носење на ризични креации, па успеала да избегне било каква непријатност.

Косата ја стилизирала како и обично, а шминката исто така ја задржала во своите омилени нијанси.

 

View this post on Instagram

??? @jlo #jlo #jenniferlopez #jlovers

A post shared by Jenny ?? (@jloxjenny) on

Top