Жените ни открија зошто повеќе сакаат да се самозадоволуваат отколку да имаат секс со партнерот

Самозадоволувањето е табу тема за која не се зборува многу, особено не во женскиот свет.

Сепак, факт е дека самозадоволувањето е многу популарно меѓу жените, а како доказ за тоа се вибраторите кои се најпродаваните секс играчки ширум светот.

За некои жени кои сакале да останат анонимни, вибраторите даваат многу поголемо задоволство од мажите.

Еве што кажале тие:

„Имам контрола над својот оргазам и можам да го предизвикам многу пати без да го чекам мојот партнер за да имаме сексуален однос“.

„Иако не сум обожавателка на вибратори, некогаш сум нетрпелива и сакам брз оргазам. Сексот е одлична работа, но никогаш не сум расположена за предигра“.

„Самата себе си приредив неверојатен оргазам кој никогаш не ми го овозможил ниту еден маж“.

„Користењето вибратор е штедење време. Не мора да му готвите ручек, “специјално“ да се облечете и да бидете во одредено расположение“ - се пошегувала некоја жена.

 

„Само со вибраторот можам да доживеам оргазам баш секој пат, што не ми се случува секогаш со мажите“.

„Вибраторите не зборуваат, издржливи се и можете веднаш да го оставите кога ќе завршите“.

„Обожувам кога можам да го контролирам сопственото задоволство. Уживам во тоа чувство на себичност во кое можам веднаш да си заминам и да спијам без да размислувам за туѓите чувства“.

„Сексот со некои нови мажи може да ве разочара, но со вибраторот никогаш“.

„Со мастурбирање можам да го контролирам оргазмот и го одложувал до времето кое мене ми одговара. Го сакам тоа чувство“.

Top