Овој бејзбол играч не знае што го снашло: Навивачките ги кренале маиците и му ги покажале голите гради

Две навивачки добиле доживотна забрана за влез на стадион поради инцидентот кој го предизвикале на меч на најквалитетната бејзбол лига на светот.

Имено, во текот на мечот во преносот кој бил емитуван во живо и кој го следел милионски аудиториум, двете девојки ги покажале своите голи гради, а видеото, секако, со голема брзина станало вирално на социјалните мрежи. 

Неколку часа подоцна било откриено за кои девојки станува збор – едната е Јулија Роуз и е уредничка на едно списание, а другата е моделот Лорен Самер. Тие две не се покајале поради овој потег, токму спротивното – гордо ја објавиле снимката и на своите профили.

Поради своето недолично однесување на мечот, лигата им забранила на девојките да присуствуваат на сите натпревари.

“Во текот на мечот ги прекршивте правилата, прикажувајќи се себеси во цел за промоција на работата. Ви се изрекува забрана за присуство на сите стадиони”, стои во соопштението од МЛБ.

Двете девојки се многу популарни на Инстаграм, а погледнете и зошто:

 

View this post on Instagram

where we going?

A post shared by Julia Rose (@its_juliarose) on

View this post on Instagram

Safety first ?

A post shared by Lauren Summer (@heylaurensummer) on

View this post on Instagram

On vacation time...?

A post shared by Lauren Summer (@heylaurensummer) on

View this post on Instagram

come over

A post shared by Julia Rose (@its_juliarose) on

Top