Новиот фестивалски тренд омилен на машката популација: Девојките со голи “украсени” гради!

Минатата недела се одржа популарниот фестивал Гластонбери, каде јасно можело да се забележи дека трендот на носење светкави украси на градите не е завршен.

Станува збор за одважен тренд кој започна пред една година на Коачела, а вљубеничките во истиот започнале да ги посетуваат познатите фестивали во топлес изданија, само со светки и други украси залепени на нивните деколтеа. 

За да создадат “градник”, девојките користат кристали и бои за тело, додека други само лепат неколку кристали на брадавиците и се спремни за забава. Бидејќи минатиот викенд Велика Британија беше погодена од топлотен бран, јасно е зошто дел од девојките не носеле градник или класичен топ.

Резултат со слика за glastonbury festival tits colored

По успехот на минатогодишната Коачела, украсите на градите се појавија и оваа година на многу други фестивали, а ваквиот тренд доби пофалби од голем дел од машката популација.

Поврзана слика

Поврзана слика

Поврзана слика

primer 8

Top