Познатата пејачка се соблече на 58 години: Најдобриот костум за капење е топлес

Хрватската пејачка Алка Вуица неодамна го прослави 58 роденден. Некогашната југословенска ѕвезда, која врвот на кариерата го достигна во 90-тите, денеска е повлечена од музичката сцена, но сè уште успева да ја шокира јавноста.

Овојпат тоа го направи преку „Инстагарам“ каде објави топлес фотографија.

- Најдобриот костум за капење е топлес, напиша таа.

Top