Оваа мајка на осум деца ги охрабрува жените на пластични операции!

50-годишната Алегра Кол се претставува како деловна жена, секс терапевт, советник, модел, а истовремено е и сопруга и мајка на осум деца.

Својата кариера ја започнала како модел со големи гради и собрала преку 800 илјади следбеници на Инстаграм, за кои вели дека “ја гледале како станува деловна жена, експерт за пластични операции и активистка”. 

Сега Алегра се одлучила на нов деловен потфат – станува збор за собирање пари за пластични операции за жени кои не можат да си ги дозволат. Таа за порталот “BuzzFeed” објаснила дека на тој начин сака да им помогне на жените да “станат најдобрата верзија од себеси”.

“Пластичната хирургија ми даде изглед кој одговара на мојот карактер, ми даде сексапил и самодоверба, а беше чудесно да се набљудува како се менува моето тело”, раскажала Алегра која вели дека е благословена и дека затоа нејзината судбина е да им помогне и на другите жени да го направат истото.

Таа досега направила четири операции за зголемување на градите, две операции за зголемување на задникот и зафат за намалување на стомакот. Вели дека нејзината страница “BoobJobs4Moms.com” може да послужи и како платформа за сите оние кои сакаат да се занимаваат со моделство и дека на истата можат да ги оставаат своите фотографии и биографии.

View this post on Instagram

I’m turning 50 tomorrow! ☺️ I was supposed to be on a flight to Brazil today to celebrate. ✈️But instead I’m getting a picc line in for my new antibiotics. ? So Brazil will have to wait a month or 2. But I will see you soon. ??? I wanted to post this to celebrate The New 50. ?? I will be back feeling better soon and in the best shape of my life! Thank the Lord for Technology! (And Facetune) ? I started this IG page exactly 5 years ago tomorrow. I’m so excited to see where the next 5 years take me! I want to thank all my friends and fans for all the love and support over the years! ?? My heart is so full. Thank you all for following me on this crazy journey. Let’s see where the future takes us! ? #keepmovingforward #hotmommovement #throwbackthursday

A post shared by Allegra Cole (@allegracoleworld) on

Објаснила и дека жените од неа постојано бараат совети во врска со операциите, па најлогично било да отпочне бизнис преку кој ќе им помага во тоа. Додава и дека сопругот постојано соработува со неа и ѝ е огромна поддршка, а ништо повеќе не ја радува од децата и семејството.

 

View this post on Instagram

I smell a Charlie’s Angels reboot. ??????

A post shared by Allegra Cole (@allegracoleworld) on

Top