Скандал ја тресе Италија: Ги соблекол гаќите пред судијка и поставил ултиматум: “Задоволи ме орално или дај ми црвен картон”

Невиден скандал ја тресе Италија кога еден 14-годишен фудбалер насред натпревар ги соблекол гаќите и од судијката побарал или орално да го задоволи или да му даде црвен картон.

Италијанската судијка Џулија Никастро била на удар на сексистичка навреда на натпреварот на 14-годишните фудбалери, пренесуваат италијанските медиуми. 

Скандалот почнал кога родителите на децата почнале да ѝ довикуваат дека подобро ѝ е “да се занимава со најстариот занает на светот наместо да дува во свирчето”.

Сè кулминирало кон средината на натреварот кога еден фудбалер ги соблекол гаќите и побарал од неа или орално да го задоволи или да му даде црвен картон, а таа на безобразното дете му покажала црвен картон.

giulia aurora nicastro arbitra insultata

Тоа било момент кога родителите од трибините уште посилно продолжиле да ја навредуваат Никастро. Целиот случај и понатаму се истражува и се очекуваат огромни казни за детето, но и за клубот.

“Нашиот играч го изгубил разумот, веќе им се извинивме на организаторите на турнирот, а истото ќе го направиме и со судијката со која пробуваме да стапиме во контакт”, изјавиле од клубот.

(FOTO) ORALNO ME ZADOVOLJI ILI MI DAJ CRVENI KARTON! Bezobrazni klinac skinuo gaće pred ženskim sudijom!

Top