Нов хит за лето: Минијатурна танга каква сè уште не сте виделе. Дали модата го достигна врвот?!

Во модата денес сè е дозволено. Интернет продавницата „Фешн Нова“ не престанува да нè изненадува со парчињата облека кои ги продава.

Таман кога си помисливме дека од бикините со лепливи ленти нема понатаму сега во продажба се најдоа и бикини чии ленти се од пластика.

Американскиот бренд овој костим за капење го нарече бикини од „ПВЦ ленти“, но веруваме дека мал број од жените ќе се одлучат да носат вакво нешто.

Лентите од пластика кои се засекуваат во кожата делуваат многу болно и неудобно за носење.

Боите најчесто се неонски, а проѕирните ленти даваат ефект како бикинито да е залепено за телото.

На купувачите овој “тренд“ ги потсети на веш кој го носат стриптизерските.

 

Top