Се појави нова снимка од нападот на Шварценегер

Јавноста сè уште е шокирана од нападот врз актерот Арнолд Шварценегер (71). Поранешниот гувернер на Калифорнија беше нападнат на патување во Јужна Африка. Тој присуствуваше на спортскиот настан „Арнолд класик Африка“ кога непознат човек во конгресниот центар, скокајќи, го удри со нозете во задниот дел. Нападот беше снимен со камери и сега има ново видео на кое може да се слушне како напаѓачот му вика на обезбедувањето, кое го одвлекува: „Помогнете ми, ми треба ‘ламборгини’!“

 

Top