Во модата денес сè е дозволено. Интернет продавницата „Фешн Нова“ не престанува да нè изненадува со парчињата облека кои ги продава. Таман кога си помисливме…
Јавноста сè уште е шокирана од нападот врз актерот Арнолд Шварценегер (71). Поранешниот гувернер на Калифорнија беше нападнат на патување во Јужна Африка. Тој присуствуваше…
Ден после Евровизијата која ја следеа милиони ширум светот се огласи и кралицата на поп музиката. Настапот на овогодишниот Евросонг во Израел на Мадона (60)…
Деми Роуз со 4,5 милиони следбеници е новата ѕвезда на Инстаграм. Кога ќе ги погледнете нејзините провокативни фотографии, ќе ви стане јасно зошто. Нејзините облини…
Ви го претставуваме провокативното издание на манекенката Ања Рубик на Филмскиот фестивал во Кан на премиерата на филмот „Pain and Glory“. На Филмскиот фестивал во…
Исландските претставници на Евровизија, групата „Хатари“ можат да бидат казнети бидејќи нивните членови развеаа палестински знамиња за време на финалната вечер. Член на бендот тајно…
Top