Вознемирувачки снимки од Кина: Жената вреска додека ја ставаат во метална кутија, а четиричлено семејство...

На социјалните мрежи се појавија шокантни снимки кои го прикажуваат целиот хорор, страв и бес на кинеските државјани додека ги ставаат во карантин поради наглото ширење на коронавирусот.

На снимката се слуша врескање на жена која официјално ја ставиле во метална кутија за да ја однесат во изолација.

Кинескиот претседател на Владата, минатата седмица им наредил на властите во Вухан сите потврдени и потенцијални заразени од коронавирусот, оние кои имале контакт и оние кои имале грозница, да се стават во карантин, пренесуваат од „Daily Mail“.

На снимката која станала вирална на Твитер се гледаат маж и жена додека ги носат до металната кутија која се наоѓа во гепекот на камионот.

На втората шокантна снимка наводно се гледа четиричлено семејство кое го извлекуваат од зградата луѓе кои се облечени во заштитни одела.

Судејќи според снимката, може да забележиме дека тие одбиваат да одат во карантин. Снимката наводно настанала во градот Нантонг во источна Кина.

Автентичноста на снимката не може да се потврди.

Top