Ти си Микрон, а не Макрон! Кловн! Дојди тука, ќе те фатам за тој пилешки врат! Бразилскиот министер навредувал и брутално се заканил

Само што се смирила вербалната војна меѓу бразилскиот претседател Жаир Болсонаро и претседателот на Франција Емануел Макрон, новиот британски министер за туризам повторно додал масло на огнот. И тоа побрутално и попростачки од самиот Болсонаро.

Ренцо Гарсија, поранешен ММА борец и нов член на бразилската влада задолжен за туризам, рекол дека Макрон е "кловн" и се заканил дека ќе го загуши. 

"Единствениот пожар кој се случува е пожарот во бразилските срца и срцето на нашиот претседател, кловну", рекол Гарсија во видео снимка пратена до Макрон, или Микрон, како што го нарекол.

"Дојди тука! Ќе те фатам за врат, за тој пилешки врат. Нема да ме измамиш", беснеел Гарсија.

Откако било објавено видеото, бразилскиот новинар Адриано Вилксон му се јавил на министерот. Ако очекувал одмерена изјава, сигурно бил разочаран.

"Луѓето ќе мислат дека го нареков пиле бидејќи сакам да ја доведам неговата машкост во прашање, но сум видел многу хомосексуалци кои се помажествени од овој имбецил", рекол Гарсија, пред да започне да ја напаѓа сопругата на Макрон, Брижит.

"Ќе ви поставам едно прашање. Дали е грозна или убава? Дали би биле со неа? Фактот што Макрон спие со змеј не го прави познавач на огнот. Грда е човеку", рекол министерот.

Потсетуваме, бразилскиот претседател Жаир Болсонаро неодамна исто така ја навредил Брижит Макрон, потсетувајќи на нејзините години и фактот што е 24 години постара од својот сопруг. На тоа претходеле критиките од Макрон на сметка на Болсонаро поради пожарите во Амазонија.

Top