Испечатете ја страната
Излезе селското од англискиот премиер!

Британскиот премиер Борис Џонсон за време на посетата на Елисејската палата во Париз додека разговараше со францускиот претседател Емануел Макрон ја качи ногата на масичка.

Тој насмеан, со едната нога на масичката што стоеше пред него, се шегувше пред снимателите со Макрон додека овој му ги покажуваше предметите во просторијата која ја преуредил по преземањето на функцијата.

Како што пренесува Бета, Борис Џонсон дури и им отпоздравил на снимателите пред да ја напуштат просторијата.

На крајот од разговорите е издадено соопштение дека двајцата политичари имале конструктивен разговор за Брегзит.

Излезе селското од англискиот премиер