Пожар во познато скопско кафуле

Голем пожар избувна синоќа Трговскиот центар Мавровка.

Причината за пожарот засега не се познати. Причинета е голема материјална штета, но нема жртви.

Во гаснење на пожарот учествувале 21 пожарникар кои успеале да го локализират огнот кој го зафатил целиот објект.

Повеќе детали се очекува да бидат познати во текот на денешниот ден.

primer 8

Top