Форбс го препорачува: Овој апартман во Скопје се најде на листата на најлуксузни апартмани во светот

Благодарение на бројните сервиси за недвижности, туристите низ целиот свет имаат огромен избор на луксузни престојувалишта – од шик апартмани во големите метрополи па сè до стари замоци во далечните земји.

Верувале или не, еден таков луксузен апартман се наоѓа токму во Скопје. 

Како што пишува престижното списание Форбс, овој дуплекс со една спална соба се наоѓа во Скопје, а истиот е инспириран од Салвадор Дали. Цената за една вечер изнесува 44 долари, а апартманот има приватен лифт и приватен паркинг.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Top