“Ла Верита“ откри кој им ги дал „бомбите“ за Боки 13

Вакво признание дава самиот автор Ларис Гајсер во последна видеоколумна објавена во денешното издание на весникот. Додава дека располагаат со уште аудио и видео снимки, како и документи за случајот, но во моментов се прават консултации со правници за нивно објавување.

"Службеници од македонската администрација кои биле загрижени ги предале видео и аудио снимките од случајот „Рекет“ на италијанскиот весник “Ла Верита“ кои изминативе четири дена објавува стории и материјали за скандалот кој ја тресе државата."

На снимките кои досега ги објави “Ла Верита“ се гледаат осомничените Боки 13 и Зоки Кичеец, како и бизнисменот Јордан Камчев, потоа се слушаат и разговори со специјалната јавна обвинителка во оставка, Катица Јанева.

Top