Се зголеми бројот на жртвите од вооружениот атентат во Нови Пазар ( Видео)

По бизнисменот и сопственик на туристичка агенција, Селајдин Јањева, починал и неговиот баџанак. 

Роднините на починатиот Јањева на Фејсбук ја објавија смртта и соопштија детали за погребната церемонија.

По бизнисменот и сопственик на туристичка агенција, Селајдин Јањева, починал и неговиот баџанак.

Роднините на починатиот Јањева на Фејсбук ја објавија смртта и соопштија детали за погребната церемонија.

„Почитувани роднини, добродетели и патници со длабока тага, ве известуваме дека минатата вечер нашата компанија изгуби уште една светлина! Синоќа во неговата куќа лоцирана во Нови Пазар на 01.10.2020 во сè уште неразјаснети околности за нас Село (Сељаки), убиен е Селатин Јањева! За датумот на погребот на починатиот ќе ве известиме дополнително!“, Изјавија од семејството на починатиот.

Првичните резултати од истрагата покажуваат дека пред убиството, сторителот пукал со пиштол и ранил маж во ногата, а потоа со неколку куршуми го застрелал Јањева.

Српските медиуми пишуваат дека жртвите вербално се судриле со сопственикот на чајџилница во населбата каде што живеел Јањева, по што тие отвориле оган. Според досегашните информации убиецот е сè уште во бегство.

На снимката од безбедносните камери во населбата Јалија, во Нови Пазар, што е објавена на Јутјуб, е забележан моментот кога е застрелан и убиен косовскиот бизнисмен.

Top