Видео: Како Делиите и Гробарите ги„одмерија“ силите

На снимката се гледа како две групи фрлаат бакљи едни на други а како што јавува српски „Курир“ местото на настанот е близу населбата Шумица во Белград.

На Твитер се појави видео снимка под која во описот се вели дека станува збор за тепачка помеѓу фановите на Партизан и Црвена Звезда пред вчерашното 159то дерби во Белград.

Може да се види како две групи фрлаат бакљи едни на други а како што јавува српски „Курир“ местото на настанот е близу населбата Шумица во Белград.

Вчерашното дерби заврши нерешено и двете екипи постигнаа по еден гол и после 24 кола во српската „Супер Лига“ Звезда е прва на табелата и има 15 поени повеќе од најлутиот ривал Партизан кој пак се наоѓа на третата позиција.

primer 8

Top