Јаневски: Оваа среќа не може да се купи со пари!

Чедомир Јаневски, стратегот на Вардар, по мечот против Фенербахче им честита на своите фудбалери за големиот успех и пласманот во групите на Лига Европа. Стратегот на прес-конфернецијата им честита на фудбалерите за успехот и потенцира – оваа среќа не може да се купи со пари!

„Пред се, сакам да се заблагодарам на Фенербахче за добриот пречек во Истанбул. Најголемите честитки одат кон моите фудбалери, затоа што со оваа победа, односно двете победи испишаа историја за македонскиот фудбал. За првпат еден македонски клуб ќе игра во Европа. Победивме на двапати еден голем клуб. Поминавме не на среќа, туку со голема желба и исполнување на тактичките обврски. Ова е доказ дека само со професионална работа може да се исполнат резултати. За нашиот успех исто така е задолжен и нашиот сопственик Самсоненко, кој вложува во овој клуб. Вардар е голема македонска гордост. Имаме премија за овој успех од клубот, но верувајте, оваа среќа не може да се купи со пари“, изјави Јаневски.

Вардар својот противник во Лига Европа ќе го дознае утре, на ждрепката која ќе се одржи во Монако.

Top