Коронавирус во Баерн, целата екипа денеска на тестирање

Минхенски Баерн се соочува со проблем откако е откриен коронавирус во својот тим.

На вчерашното тестирање пред натпреварот во ЛШ против Атлетико Мадрид позитивен на тестот за Ковид-19 е Серж Гнабри.

Тој откако дознале дека е заразен заминал во изолација. Гнабри нема симптоми, но проблем е што вчера тренирал со остатокот од екипата.
Вечерашниот натпревар на баварскиот клуб не треба да дојде во прашање. Натпреварот Баерн – Атлетико е на распоредот од 21. часот.
Top