Маестралната интервенција на Дени Илиев

Македонскиот репрезентативен голман Дени Илиев брани за Јагелонија во полската прва фудбалска лига. Во натпреварот меѓу неговиот тим и Корона Киелце, тој беше најзаслужен што гостите не постигнаа гол. Одбранта не остана незабележана, а се појави и на официјалниот твитер профил на полската фудбалска лига.

 

Top