Научниците откриле дека човекот учи уште пред да се роди, што е уште еден доказ дека децата уште во утобата на мајката имаат некаков впечаток…
Рускиот празник Масленица се прославува цела недела и е највеселиот празник во годината. Оваа недела е прогласена за недела на палачинките и се слави пред…
Игротека "Бајка" оваа недела подготви едукативна програма за малите посетители. Ве покануваме да дојдете и заедно да ги изучуваме дивите животни од 18:00 часот во четврток (02.02.2017) и…
Креативната мајка има име кое е Доминик и таа потекнува од Велика Британија. Таа е природен лајфстајл инстаграмер и е мајка на две ќерки со…
Изморена од константното слушање на фразата "што правиш по цел ден?" блогерката Ryshell Castleberry реши да напише статус за сите мајки кои седат дома и…
Џоди Робсон (25) живее во Бирмингем, Англија и има многу ретко здравствено нарушување.Како што велат докторите, таа има Клајн-Левинов синдром (КЛС) познат и како синдром…
Top