Не им се верува како изгледа по само 7 месеци од породувањето

Кајла Итсинес има милиони следбеници на Инстаграм со кои редовно ги споделува вежбите кои ги практикува за совршено тело.

Но, последното видео од 28-годишната Кајла ги остави нејзините обожаватели без зборови. Фитнес инструкторката која се породи пред 7 месеци прави неверојатно тешки вежби без ниту една капка пот. 

“Од каде ја собираш силата за ова, не можам ни да замислам колку е тешко”, напишала една обожавателка.

“Кога вежбаш, сè изгледа толку лесно. Ти си навистина суперхерој”, бил уште еден од коментарите, додека други пишувале дека се измориле само гледајќи го нејзиното видео.

Сето ова е толку изненадувачки поради фактот што Кајла се породи пред само 7 месеци и стана мајка на девојчето Арна. По еден месец од раѓањето на ќерката, Кајла ја вратила својата одлична фигура, а обожавателите тогаш ја критикуваа дека не го прикажала реалниот пат на губење на трудничките килограми.

 

View this post on Instagram

Ladies, I am in New York ready for a BIG day of work commitments ahead of the EXCITING project I finally get to share with you tomorrow ?. But first I just wanted to take a minute to say thank you SO much to all of you in the #BBGCommunity who have shared your fitness journeys. Thank you for being vulnerable, because I know it’s hard to put yourself in that position, especially with people that you don’t know. I hope for those of you who did tell your stories that you had someone there to support you. If you ever need support, please reach out, speak to someone - I’m SO proud of you and everyone in the #BBGCommunity. We all begin somewhere, and I can’t wait to get updates on your journeys in the coming months. ??

A post shared by KAYLA ITSINES (@kayla_itsines) on

primer 8

Top